Jít na web

Národní centrum bezpečnějšího internetu, z. s.

Národní centrum bezpečnejšího internetu (NCBI) je nezisková nevládní organizace založená v roce 2007 s cílem informovat a vzdělávat děti, jejich rodiče, pečovatele, prarodiče, učitele, sociální pracovníky, odborníky pro práci s mládeží a zainteresovanou veřejnost o bezpečném užívání internetu a online technologií. Sdružení podporuje výzkum a studium problematiky bezpečnějšího internetu, vytváří knihovnu výukových a metodických dokumentů, které se vztahují k problematice bezpečnější online komunikace, a přehled osvědčených postupů v dané oblast.

NCBI se zaměřuje zejména na prevenci online kriminality a vzdělávání uživatelů internetu. Vzdělávací materiály a metodiky NCBI jsou zpřístupněny na stránkách Bezpečně-online.cz.

 • Adresa

  Prvního pluku 347/12a
  186 00 Praha 8

 • Telefon

  +420 252 548 438

 • E-mail

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stop online

Stop online (http://www.stoponline.cz) je nástrojem proti šíření ilegálního obsahu na internetu, zejména materiálu se sexuálně zneužívanými dětmi. V rámci projektu CEF Safer Internet ho provozuje sdružení CZ.NIC.

Pro dosažení svých cílů NCBI využívá dotační programy a projekty. Nejvýznamnějšími z nich jsou evropský program CEF TELECOM (Connecting Europe Facilities) a národní programy prevence, realizované formou odborného partnerství ve spolupráci s kraji ČR (např. Praha-bezpečně online).

NCBI je členem mezinárodní sítě osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a celosvětové sítě horkých linek INHOPE. Na národní úrovni spolupracuje s centrálními orgány veřejné správy (MVČR, MŠMT, MPSV, NBÚ), Policií ČR, významnými IT společnostmi (Microsoft, UPC, Google), akademickými pracovišti (MUNI v Brně, Policejní Akademie v Praze, ZÚ v Praze) a neziskovými organizacemi (AFCEA, APIC, CZ.NIC, ICT Unie, JŠI, SKIP, SPIR, aj.).

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd